هدف ما برداشتن گامی کوچک در راه نشر آگاهی ست
ما در وب سایت دانش ،آگاهی تلاش می کنیم تمام آنچه در دنیای علم به ما کمک خواهد کرد
تا بتوانیم گامی را به سوی حقیقت برداریم را، با نثر و کلامی آسان در اختیار شما قرار دهیم،
کتاب
Card image cap

الگوهای طبیعی، توهم یا واقعیت کتاب جهان در تسخیر اهریمن

کتاب جهان در تسخیر اهریمن

1396/12/10

کتاب
Card image cap

معرفی کتاب چرا گورخرها زخم معده نمی‌گیرند

در دهه ۱۹۳۰ میلادی، یک دانشمند اطریشی به نام هَنس سِیلیه تصمیم گرفت که مایع لوزالمعده انسان را به موش‌ها تزریق کند و تاثیر آن‌را بیازماید.

1396/9/12

کتاب
Card image cap

در جست و جوی حافظه پیدایش دانش نوین ذهن اریک کندل سلامت رنجبر

1396/1/11

کتاب
Card image cap

کتاب طبیعت ثانوی علم مغز و معرفت بشر

جرالد ادلمن (انگلیسی: Gerald Edelman؛ ۱ ژوئیهٔ ۱۹۲۹[۱] – ۱۷ مه ۲۰۱۴[۳]) یک دانشمند در زمینه ایمنی‌شناسی و علوم اعصاب اهل ایالات متحده آمریکا بود. وی برنده جوایز متعددی از جمله جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی در سال 1972 شده است. طبیعت ثانوی آخرین کتاب اِدِلمن است و در آن از تبعاتی که وجود یک نظریّۀ مغزبنیاد برای معرفت بشر و نحوۀ حصول آن دارد، سخن می‌گوید.

1395/10/15

کتاب
Card image cap

حیات چیست شیمی چگونه می شود زیست شناسی

به گفته آدا یوناث، برندهی مشترک جایزه‌ی نوبل شیمی، 2009: ادی پراس، با فرمول‌بندی نوع تازه‌ای از پایداری در طبیعت، ریشه‌های شیمیایی نظریه‌ی داروین را به ما نشان می‌دهد، و مسیری نوآورانه را پیش روی‌مان می‌گذارد که پیونددهنده‌ی زیست‌شناسی به شیمی و فیزیک است. این پیوند بیان‌گر آن است که نازیست‌زایی و فرگشت زیست‌شناختی چیزی نیستند جز یک فرایند.

1395/5/21

کتاب
Card image cap

بازی در نقش خدا جبرگرایی ژنتیک و آزادی و اختیار بشر

سخن‌گفتن از «تقدیرگرایی ژنتیک» یا گفتن این‌که «همه چیز در ژن‌هاست» فرض و تصورکردن این امر است که تأثیرات ژنتیکی تغییرناپذیرند؛ که سرنوشت اجتناب‌ناپذیر ما این است که طبق همان برنامه‌ای عمل کنیم که دی. ان. ای ما برنامه‌ریزی کرده است. نتیجه‌ی روان‌شناختی جبرگرایی ژنتیک واضح است: آن‌چه تصور می‌کنیم آزادی و اختیار شخصی است، صرفاً توهم است. نتیجه‌ی اخلاقی جبرگرایی ژنتیک نیز واضح است: ما مسئول آن چیزی نیستیم که انجام می‌دهیم؛ ژن‌های‌مان مسئول‌اند. ما معصومیت طبیعی را در شکلی جدید داریم: ژن‌هایم را سرزنش کن، نه مرا!

1395/5/8

کتاب
Card image cap

کتاب انگشتر حضرت سلیمان نگاهی نو به رفتار حيوانات

جا دارد در بسیاری از موارد آنچه را ما « انسانیت » می نامیم، از جانوران دیگر بیاموزد. که اگر ما « تکلم » را خاص انسان بدانیم، به راه خطا رفته ایم.

1395/5/8

کتاب
Card image cap

کتاب پیوندهای پنهان

فریتیوف کاپرا، فیزیکدان شناخته‏شده در سطح جهانی، مولف تائوی فیزیک (ترجمه شده به فارسی در سال 1987)، نقطه عطف، عقل نامتعارف، شبکه حیات و تعلق داشتن به کیهان، است. « پیوندهای پنهان» عنوان اثر دیگری از همین نویسنده است که بینش و نظر محوری آن بر اساس نگاه بین رشته‏ای است و سعی شده‏است در آن تصویری سیستمی و چند خطی از هستی ارائه شود

1395/5/8

کتاب
Card image cap

کتاب تکامل انسان

چیستی و منشأ انسان از پرسش‌های دیرپا و بزرگ بشر است که پاسخ علم به آن بی‌تردید نگرش انسان به خود و جهان پیرامونش را دست‌خوش دگرگونی گریزناپذیری خواهد کرد. این کتاب مروری بسیار کوتاه بر روایت علم از ماجرای پیدایش و تکامل بشر بر پهنه‌ی این سیاره دارد.

1395/5/8

استفاده از مطالب سايت دانش آگاهی فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت به گروه دانش آگاهی تعلق دارد.